درمان عود مجدد سرطان تیروئید
بیماری که که دکتر ابراهیمی نیک در حال درمان آن هستند ، یک خانم جوان ۲۲ساله است، با سابقه سرطان تیروئید از نوع پاپیلاری که سال۹۴ جراحی کردند، یُد گرفتند و بعد از مدت ۶-۷ سال که گذشته، با عود مجدد، ناحیه سرطان مراجعه کردند.
بیمار بخاطرجراحی قبلی که انجام دادند و امکان چسبندگی هست و هنوز در مراحل اولیه عود هست کاندیدای مناسبی برای انجام درمان اینترونشنال رادیولوژی در تخریب توده تیروئید با امواج RF هستند، امواج RF از طریق سوزن الکترود RF که یک وسیله بسیار نازک هست که از داخل سوزن، که به اندازه FNA هست از این ناحیه کوچک که امواج RF ساطع می شود و با مکانیسم تولید حرارت، باعث درمان ضایعه بدخیم بیمار می شود.
برای خواندن مطالب بیشتر پیرامون درمان به روش RF کلیک کنید.
در این روش درمانی پزشک بدون اینکه نیاز باشد پوست بدن بیمار شکافته شود، از طریق یک سوزن بسیار نازک با هدایت امواج سونوگرافی از داخل به توده مشکوک امواج RF آزاد می کند. این امواج با مکانیسم تولید حرارت، باعث تخریب سلول های بدخیم می شوند.
دکتر ابراهیمی نیک خاطر نشان کردند در این عمل نیاز به بیهوشی نداریم و بیمار ما کاملاً هوشیار هست و با یک بی حسی لوکال و موضعی انجام می شود. در طول عمل ما سعی می‌کنیم از دارو استفاده کنیم و صدای بیمار را چک کنیم و از سلامت عصب صوتی اطمینان حاصل کنیم

کل عمل که حدود ده دقیقه ای به طول می انجامد و بیمار از یک عمل جراحی که نیاز به بستری شدن، بیمارستان، بیهوشی ، اتاق عمل و سایر داستان هایی که مطابق هر عمل جراحی هست، نجات پیدا میکند.
 
درمان عود مجدد سرطان تیروئید به روش RF توسط دکتر ابراهیمی نیک در مرکز سونوگرافی تیراد
0 پاسخ

نظرات

نظر خود را با ما در میان بگذارید
نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نظرات

Your email address will not be published. فیلدهای ستاره دار اجباری هستند *