دکتر حجت ابراهیمی نیک

بیوگرافی دکتر حجت ابراهیمی نیک

دکتر حجت ابراهیمی نیک متولد تیر ماه ۱۳۵۸ در شهر مشهد هستند، ایشان سالهای جوانی خود را در مدارس مشهد و با موفقیت به پایان رساندند و در سال ۱۳۷۷ در دوره پزشکی عمومی در شهر قزوین پذیرفته شده و پس از طی دوره پزشکی عمومی در سال ۱۳۸۴ و بدون وقفه در آزمون دستیاری در رشته تخصصی رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند.

در سال ۱۳۸۸ بورد تخصصی خود را از همان دانشگاه تهران دریافت نمودند، ایشان سالهای ۸۸ تا ۹۰ در شهر بندرعباس مشغول گذراندن دوره طرح شده و از همان دوران به واسطه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شروع به انجام فعالیت در زمینه رادیولوژی مداخله ای نمودند.

وی از سال ۱۳۹۲ تاکنون پس از موفقیت در آزمون فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله ای، در دانشگاه علوم پزشکی تهران و با طی دوره، رسماً به عنوان پزشک فلوشیپ فوق تخصص اینترونشن و رادیولوژیست در تهران مشغول به فعالیت شدند.

عضویت در انجمنها و بیمارستانها

دکتر ابراهیمی نیک با مرکز تحقیقاتی مختلف از جمله مرکز تحقیقات روش های نوین و کم تهاجمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز تحقیقات غدد بیمارستان شریعتی و طالقانی همکاری مستمر و نزدیک دارند.

ایشان همچنین در بیمارستانهای بهمن، چمران، عرفان، گلستان، بعثت، ابن سینا و ساسان مشغول به کار بوده و در تمامی این بیمارستانها در زمینه اینترونشن رادیولوژی فعالیت داشته اند.

دکتر ابراهیمی نیک با گذراندن دوره های آموزش تکمیلی در زمینه بیماریهای تیروئید با روشهای نوین و کم تهاجمی در کشورهای آلمان، ایتالیا و کره جنوبی و نیز دوره تکمیلی درمان تیروئید با امواج ماکروویو در کشور چین فعالیت خود را با تمرکز در زمینه درمان کم تهاجمی توده های تیروئید در ایران آغاز نمودند.

درمان توده خوش خیم تیروئید با کمک امواج R.F شیوه ای نوظهور در ایران

دکتر ابراهیمی نیک در سال ۹۴ موفق به درمان اولین توده خوش خیم تیروئید با کمک امواج RF گشتند و از آن پس این روش درمانی، برای بسیاری از بیماران انجام گردید که نتیجه آن درمان با عوارض کمتر نسبت به درمانهای جراحی است، همچنین در دی ماه ۹۶ در انجام درمان توده های تیروئید و بدخیمی های راجعه ناحیه گردن (سرطان تیروئید و سر و گردن) با امواج ماکروویو به عنوان اولین بار در ایران موفق گردیدند.

و از همان زمان شروع (در سال ۹۴) به انتقال این تکنولوژی و آموزش آن به دیگر همکاران نموده تا با کمک دیگر اساتید و بزرگواران این رشته بتوانند کمک موثری را به بیماران توده های تیروئید بنمایند.

علاوه بر موارد آورده شده از دیگر حوزه های فعالیت ایشان در درمان های مداخله گر با استفاده از روشهای تصویربرداری، درمان واریس اندامهای تحتانی با استفاده از امواج R.F و اسکلروتراپی، درمان فیبروم های رحمی با روش آنژیوگرافی و آمبولیزاسیون، تخریب توده های نواحی مختلف بدن به طور مثال توده های کبد، کلیه، ریه، استخوان، پستان و متاستازهای سر و گردن با امواج R.F و ماکرویو است که همگی از شیوه های نوین درمانی کم تهاجمی در ایران به حساب می آیند.

حوزه فعالیت دکتر حجت ابراهیمی نیک

از حوزه فعالیتی این پزشک ایرانی، می توان به درمان دردهای کمری ناشی از دیسک با استفاده از لیزر و اوزون درمانی ( لیزر دیسک )، ترمیم و پلاستی عروق محیطی به خصوص درمان زخمهای مقاوم دیابتی ناشی از اختلال خونرسانی، تعبیه پورت کموتراپی، تعبیه استنت و درناژ صفراوی، تخلیه کیستهای تخمدان، پستان، کبد و تیروئید همراه با سوزاندن جدار کیست، نمونه برداری از نواحی مختلف بدن از جمله پستان، تیروئید، پروستات، ریه، کبد و ضایعات استخوانی و مهره نیز اشاره کرد که تمامی روشها به عنوان متدهای نو در دنیا استفاده می شوند.

تجربیات کاری :

  • درمان توده های تیروئید بدون جراحی و با کمک روش های کمتر تهاجمی از سال ۹۴
  • درمان های مداخله گر با استفاده از روش های تصویربرداری
  • درمان واریس اندامهای تحتانی با آر اف
  • درمان زخمهای مقاومتی ناشی از اختلال خونرسانی
  • تعبیه پورت کموتراپی و درناژ صفراوی
  • تخلیه کیستهای تخمدان، پستان، کبد و تیروئید

مهارت های تخصصی

مدیر اجرایی کنگره های مختلف رادیولوژی در سطح کشور

ارائه مقالات تخصصی و فوق تخصصی به عنوان آی اس آی در سایتهای مختلف و معتبر

0 پاسخ

نظرات

نظر خود را با ما در میان بگذارید
نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نظرات

Your email address will not be published. فیلدهای ستاره دار اجباری هستند *