درمان توده تیروئید با امواج ماکروویو

دکتر حجت ابراهیمی نیک فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله‌ای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه انجام دادن این جراحی کم تهاجمی گفت: درمان توده‌های خوش خیم تیروئید با استفاده از امواج ماکروویو، نخستین بار در ایران انجام می‌گیرد که در این روش با استفاده از امواج بی خطر گره‌های تیرویید خوش خیم آبی یا توپر از بین می‌رود بدون اینکه به بافت‌های سالم مجاور آسیب برسد و همچنین در تیروئید بدخیم برای بیمارانی که چندین بار جراحی کرده اند و دیگر نمی‌توانند جراحی کنند کاربرد دارد.

وی افزود: از مزایای این روش جدید به نسبت جراحی‌های پیشین، نیاز نداشتن به بیهوشی و برش جراحی و نیز فقدان اختلالات هورمونی بعد از درمان است که باعث می‌شود درمان بصورت سرپایی باشد و فرد به سرعت به زندگی عادی باز گردد.

ابراهیمی نیک گفت: در این روش امواج ماکروویو در داخل تومور گرما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود حیات تومور از بین برود و بدون اینکه تومور خارج شود، بیمار درمان می‌شود.

فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله‌ای افزود: یکی از مزایای این روش این است که نهایتا در دو جلسه انجام می‌شود و عارضه‌ای برای بیمار ندارد.

برای مشاهده فیلم مصاحبه خبرگذاری صدا و سیما با دکتر ابراهیمی نیک در درمان توده تیروئید با امواج ماکروویو  کلیک نمایید.

2 پاسخ

نظرات

نظر خود را با ما در میان بگذارید
نشانی ایمیل منتشر نخواهد شد

نظرات

Your email address will not be published. فیلدهای ستاره دار اجباری هستند *